Gelin Saçı Modelleri no image

Published on Eylül 4th, 2011 | by admin

0

En güzel gelin saçı modelleri

Bütün gelinler en güzel gelin olmak isterler…

Gelin saçınıza karar verme zamanı gelinliğinize karar verdikten hemen sonradır. Bu da yaklaşık olarak düğünden 4ila 6 ay önceye denk geliyor. Gelinliğinizin şekli gelin saçınıza karar vermenizde yardımcı olacaktır. Gelin görünüşünüzü tamamlamak için gelinliğinizden saçınıza, ayakkabınızdan gelin buketinize her şey uyum içinde olmalıdır.Üzerinize oturan gelinlikler, elegant ve ağır saç stilleriyle daha iyi giderler. Üzerimizden dökülen gelinliklerse daha yumuşak saç stilleriyle daha göz alıcı olurlar.

Kumaş seçimi de saç stiliniz üzerinde etkili olabilir. Parlak ve hafif kumaşlar 1950’lerin modası olan kısa dalgalı saç modelleriyle çok yakışacaktır. Mesela üzerinizden dökülen şifon bir gelinlikle birleştireceğiniz bu model bir saç gelin görünüşünüzü tamamlayacaktır. Ağır kumaşlarda ise, yumuşak bukleler veya romantik dalgalarla görünüşünüzü dengeleyebilirsiniz.

Yüz Şeklinize En Uygun Saç Modelleri

Oval yüz şekli: Eğer oval yüz hatlarına sahipseniz en ideal yüz şekline sahipsiniz demektir. Oval yüz şeklinde her saçı ve her saç uzunluğunu kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz Şekli: Dikdörtgen bir yüz hattına sahipseniz yüzünüz dar ve uzundur. Çeneniz ve saç çizginiz dikdörtgene benzer bir hat çizer. Bu yüz tipine gidecek saç modeli, yüze genişlik katıp fazla uzunluğu dengelemelidir. Bir parça perçemle bu ilüzyonu yaratabilirsiniz. Kaküllü bir yan topuz hem yüz hatlarınızı dengeleyecek hem de harika bir gelin saçı olacaktır.

Armut yüz şekli: Armut yüz şekline sahipseniz dar bir alnınız ve alnınıza göre geniş bir çene yapınız vardır. Yanaklarınız da yuvarlaktır.  Bu yüz tipinde yapmanız gereken alnınızı biraz daha geniş gösterirken çenenizin daha dar olduğu ilüzyonunu yaratmaktır. Kafanızın üstüne biraz yükseklik vererek ve hareketli perçemler kullanarak yüzünüzün üstüyle altını dengeleyebilirsiniz. Saç boyunuzun kulak hizasında olması da aynı ilüzyonu yaratacaktır.

Kare yüz şekli: Yüzünüzün eni ve boyu aynı uzunluktadır. Bu da suratı hafif basılmış gibi gösterir. İdeal saç şekli yüzünüzü olduğundan daha uzun göstermelidir. Yüzünüzü yumuşakça çevreleyen, uzun saçlar yüzünüzü yumuşatacaktır.

Saçınızı yaptırırken dikkat etmeniz gereken, seçtiğiniz modelin yüz tipinize uyup uymadığıdır. Çok sevdiğiniz bir saç modeli olabilir, ama eğer yüz şeklinize gitmiyorsa sizde kesinlikle hayal ettiğiniz gibi durmayacaktır. O yüzden bir başkasında görüp beğendiğiniz bir modeli ısrarla kendinize yaptırmak yerine yüzünüzü ortaya çıkaracak, yüz tipinize yakışacak modelleri seçin.

İşte size bazı gelinlik başı modelleri:

saçınız uzun ise dağınık bir topuz tercih edebilirsiniz bu manken gibi

biraz fazla abartılı ama abartıyı seven hanımlar icin

 

Tags: , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
  • Instagram da Takip Et

  • Kategoriler

  • EvlilikStyle Facebook

  • Bumerang - Yazarkafe

    EvlilikStyle.com sitesindeki ürünler tamamen tanıtım amaçlıdır.