Düğün&Dernek&Çeyiz nisan-bohca-modeli

Published on Eylül 4th, 2013 | by admin

3

Nişan Bohçasına Neler Konur?

Nişan olmadan önceki en büyük hazırlık nişan bohçası hazırlamaktır. Her iki tarafın maddi anlamda zorlanacakları bir süreçtir bu. Bu bizim en önemli geleneklerimizden bir tanesidir. Her ne kadar büyük şehirlerde bu gelenek kaldırılsada anadolu da bu gelenek hala yaşatılmaktadır. Geleneklere göre eskiden bu nişan alışverişine cümbür cemaat gidilirmiş ama artık öyle değil alışverişe gelin damat tek başlarına da ya da her iki tarafın anneleri ile gidiyorlar. Gelin hanım beğendiklerini söylüyor ve erkek tarafı parasını ödeyip alırlar. Bu alışveriş oldukça stresli bir alışveriştir.

Nişan bohçaları söz bohçaları gibi değildir. Nişanda daha fazla şey alınır ve daha çok özen gösterilir. Çoğu insan ilk defa yaşayacakları bu deneyimde biraz tedirgin olurlar. Çünkü nişan bohçasına ne konur bilmezler. Bizde sizler için ufak bir araştırma yaptık. Genel olarak hem damat hem de gelin için hazırlanan bohçaların içine ne konur sizlerle paylaşıyoruz.

Gelin için hazırlanan nişan bohçası:
– Saten gecelik takımı
– Makyaj seti (parfüm ve deodorant)
– Terlik
– Bir takım (etek-ceket ya da pantolon ceket)
– Pijama takımı
– Ayakkabı
– Çanta
– İç çamaşırı seti
– Örgü Şal
– Havlu
– Çetik
– Çember-Tülbent
– Ayna takımı
– Nişanda giyeceği kıyafeti ayakkabı ve çantası ile birlikte
– Bilezik ve takı seti
– Çikolata ve Nişan çiçeği

Damat için hazırlanan nişan bohçası:
– Pijama takımı
– Terlik
– Traş Seti
– Parfüm ve deodorant
– Nişanda giyeceği kıyafeti ayakkabı ile birlikte
– Kol saati
– Kravat
– Gömlek
– Mendil
– Süveter
– Havlu ve bohçası
– İç Çamaşır seti

İşte bu kadar. Adette alınması gereken hepsi bunlar. Daha fazla almak isterseniz o size kalmış. Eğer maddi durumunuz elverişli ise daha da fazla şeyler alabilirsiniz. Nişan da sadece gelin ve damat için bohça hazırlanmaz. Geleneklere göre her iki tarafın ailelerine, kardeşlerine ve hayatta ise aile büyüklerini de bohçalar hazırlanır. Şimdi sizlere gerçek nişan bohça modellerini paylaşacağız. Hepsi özene bözene hazırlanmış harika nişan bohçaları.

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
nisan-bohca-modeli1nisan-bohca-modeli10nisan-bohca-modeli11nisan-bohca-modeli12nisan-bohca-modeli13nisan-bohca-modeli14nisan-bohca-modeli2nisan-bohca-modeli3nisan-bohca-modeli4nisan-bohca-modeli5nisan-bohca-modeli6nisan-bohca-modeli7nisan-bohca-modeli8nisan-bohca-modeli9

Tags: , ,


About the Author3 Responses to Nişan Bohçasına Neler Konur?

 1. teşekkürler anlattığınız için

 2. Adam Gibiadam says:

  Allah belanizi versin allahin gorgusuzleri

 3. Zumi says:

  Ne biçim beddua böyle yaa çok ayıp 🙁

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Instagram da Takip Et

 • Kategoriler

 • EvlilikStyle Facebook

 • Bumerang - Yazarkafe

  EvlilikStyle.com sitesindeki ürünler tamamen tanıtım amaçlıdır.